Entertech Yılın EN’leri Ödül Töreni Düzenlendi

Entertech Yılın En’leri Ödül Töreni, 30 Ocak 2023 tarihinde İstanbul Üniversitesi – Cerrahpaşa Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirildi.

Entertech İstanbul Teknokent’in düzenlemiş olduğu ödül töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı ardından Entertech’in 2022 yılını özetleyen video gösterimi gerçekleşti.

Entertech İstanbul Teknokent Genel Müdürü Muhammed Kasapoğlu, “İstanbul Teknokent olarak iki güçlü, iki köklü üniversitenin, iki araştırma üniversitesinin ortak olduğu bir teknokentiz” şeklinde konuştu. 100’ün üzerinde Ar-Ge firmasına, bin beş yüzün üzerinde Ar-Ge mühendisine ev sahipliği yaptıklarını belirten Kasapoğlu, “Siber güvenlikten sağlık teknolojilerine, finans teknolojilerinden oyuna kadar birçok alanda 250’nin üzerinde yerli ve milli projenin geliştirildiği bir Ar-Ge üssüyüz” dedi. İki tane büyük üniversitenin çatısı altında yer almanın avantaj sağladığını dile getiren Kasapoğlu, konuşmasına Entertech’in 2022 yılında öne çıkan çalışmalarını sunum üzerinden anlatarak devam etti.

Bu Çabanın Sonuca Ulaştığını Görmek Bizleri Gururlandırıyor

Açılış konuşmalarını İstanbul Üniversitesi Rektörü (İÜ) Prof. Dr. Mahmut Ak ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa (İÜC) Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın yaptı. İÜC Rektörü Prof. Dr. Aydın, “Üniversite-sanayi iş birliği için hepimiz çaba sarf ediyoruz. Öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz sanayiciyle buluşsun, yeni faaliyetler içerisinde yer alsın, birçok projede aktif rol alsın diye hepimiz çaba sarf ediyoruz” dedi ve sözlerine “Bu çabanın sonuca ulaştığını görmek bizleri gururlandırıyor, mutlu ediyor” şeklinde devam etti. Üniversite yönetimleri olarak bu sürecin devam etmesi, gelişmesi açısından her türlü desteği sağlayacaklarını belirten Prof. Dr. Aydın, “Biz istiyoruz ki akademisyenlerimiz, öğrencilerimiz bu faaliyetler içerisinde yer alsın, yeni teknolojileri geliştirsinler ve bu teknolojiler de insanlığın hizmetine sunulsun” şeklinde konuştu.

İddiamızı Kararlılıkla Sürdüren Bir Birlikteliğiz

İÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, bu toplantının gurur veren ve bu gururla beraber de geleceğe yönelik de ümit aşılayan güzel bir toplantı olduğunu dile getirdi. “Burada ortak bir geçmişe ve köklü bir geleneğe sahip iki ekibin birlikte neler başarabileceğinin aslında güzel bir örneğini de vermiş oluyoruz” diyen Prof. Dr. Ak, bunun hem iki üniversitenin kamuoyuna hem de diğer yükseköğretim camiasına da güzel bir örnek teşkil ettiğini vurguladı. Prof. Dr. Ak, “Teknokentimizin iki üniversitenin girişimci ruhunu ve yenilikçilik heyecanını ortaya koyabileceği çok verimlilik içerisinde sürdürebilen bir faaliyet ortamı, bundan dolayı da biz gurur duyuyoruz” dedi. Gelinen seviye bakıldığı zaman beşinci olmakla yetinilmemesi gerektiğini belirterek “Daha ilk görüldüğümüz andan itibaren bulunduğumuz her aşamada iddiamızı kararlılıkla sürdüren bir birlikteliğiz” şeklinde konuştu. İyi bir yükseliş gösterildiğini ifade eden Prof. Dr. Ak, “Yükselmek yine bir hedef olmakla beraber o sırayı, o konumu korumak da apayrı bir hedeftir ama ben burada hiçbir tereddüt ve şüphe görmüyorum” dedi ardından “Gerek hocalarımız gerekse bizi bu alanda yalnız bırakmayan iş verenler, iş dünyasının kıymetli temsilcileri bize yüksek bir motivasyon vermekte” diyerek sözlerine devam etti.

15 farklı kategoride 20 firma ödüle layık görüldü.

Yılın EN’leri Ödülünü Kazananlar

Yılın Teknoloji Firması – GULEC ARGE Limited Şirketi

İş Birliği Ödülü – Avcılar Belediyesi

İhracat Ödülü – Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri Anonim Şirketi

İş Birliği Ödülü – Özler Plastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Yılın Kuluçka Firması – Aytan Teknoloji Sanayi Ticaret Limited Şirketi

Proje Ödülü – Türkgen Yazılım Dan. Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Teknoloji Transfer Ödülü – Biyotek15 Ar-Ge Eğitim ve Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi

İstihdam Ödülü – Procenne Teknoloji Anonim Şirketi

Akademik İş Birliği Ödülü – GULEC ARGE Limited Şirketi

Teknoloji Transfer Ödülü – Veritas Çevre Arıtma Teknolojileri İnşaat Organizasyon ve Ticaret Limited Şirketi

İnovasyon Ödülü – Mir Araştırma ve Geliştirme Anonim Şirketi

İnovasyon Ödülü – EPTS Elektronik ve Bilişim Anonim Şirketi

İnovasyon Ödülü – AIHear Teknoloji Anonim Şirketi

Stajyer Ödülü – DGPAYSIT Bilişim Teknolojileri Anonim Şirketi

Yeşil Mutabakat Ödülü – Merit Risk Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret Limited Şirketi

Ekosistem Ödülü – NORM ARGE ve Mühendislik Anonim Şirketi

Ekosistem Ödülü – PERADOR Bilişim ve Yazılım Hizmetleri Anonim Şirketi

Patent Ödülü – İnovatif Biyoteknoloji Kimya ve Sağlık Limited Şirketi

Kuluçka Patent Ödülü – Aksense Medikal Biyoteknoloji Laboratuvar AR-GE Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi

Kuluçka Ticarileşme Ödülü – RNV ANALYTICS Teknoloji ve Danışmanlık Anonim Şirketi

Haber: Zeynep Mutlu
Fotoğraf: Başar Uzun
İÜ Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Leave a Comment