Hakkımızda

Biyotek 15, 2015 yılında İstanbul Üniversitesi Teknopark’ta Prof. Dr. Gülşen Altuğ liderliğinde kurulan uluslararası ar-ge, üretim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir

Deniz mikrobiyolojisi üzerine 15 yıllık bir dilimde  yürütülen akademik çalışmaların verilerini kullanarak, biyoteknekloji alanında kamunun, sanayinin ve özel sektörün sorunlarına  araştırma ve deneysel geliştirme faaliyetleri ile çözmeye ve  yeni ürünleri farklı sektörlere kazandırmaya yönelik etkili, birinci elden doğaya dost ve ekolojik  çözümler üretmek için çalışıyoruz

15 yıl öncesine dayalı deniz bakterilerine yönelik Ar-Ge çalışmalarının verilerini ve tecrübesini  Öz kaynaklarla kurulan şirketimizin entelektüel sermayesini Türkiye Denizlerinde yapmış olduğumuz bakteriyolojik Ar-Ge deneyimimiz oluşturmaktadır.

Şirket adında yer alan 15 rakamı şirketin kurulduğu tarihte Türkiye de farklı deniz alanlarında yapılan 15 yıllık Ar-Ge çalışmalarını ifade etmektedir. Firmamız İstanbul Üniversitesi Teknokent Kuluçka Merkezi’nde (ENTERTECH) faaliyet göstermektedir.

Türkiye denizleri bakterilerinin faydalı ekolojik ürünlerle tüm dünyada çözüm üreten kaynaklara dönüşümünü sağlamak.

Biyotek 15’in sloganı “Daha fazla Ar-Ge ile daha fazla fayda üretmek” olup, sağlık, tıp, gıda, su ürünleri, tarım ve hayvancılık, çevre, endüstri nanoteknoloji, biyoteknoloji ve sentetik biyoteknoloji gibi temel sektörlerde ürünlerin ya da süreçlerin üretimi, geliştirilmesi ve modifikasyonu için çalışmaktadır. Doğaya dost, ekolojik kaygı taşımayan, ekonomik ürünler ve çözümler üretmek başlıca misyonumuzdur.

@biyotek15 @galtug2 info@biyotek15.com